Elu

Mairoldi esimene elukuu ja elu kahe lapsega!

Meie kallis Mairold on siin ilmas lõbusasti aega veetnud juba veidi üle kuukese. Selle ajaga on ta KÕVASTI kosunud, mu närvirakud koos Sannuga proovile pannud ja isegi mõned naeratused meile kinkinud, mis veidi neid kaotsi läinud närvirakukesi taastavad :) Sündides kaalus Mairold 4540g, haiglast välja saades 4208g ja 1kuusena lausa 5590g! Ja ma veel mõtlesin, miks mu selg nii valus on… Sannu oli samas kaalus 3kuusena! Pikkust on Mairold visanud ilusad 3cm, olles nüüd 58cm pikk.

Ülemisel pildil Mairold, alumisel Lysandra :).

 

Lysandra esimene elukuu venis, õppisime üksteist tundma ja harjusime uue elukorraldusega. Nüüd on kõik kuidagi kiiremini läinud, kuigi harjumist ju rohkem. Mairoldi puhul ma vähemalt ei kartnud teda hoida alguses ja riidesse panna. Teine laps on ikka hoopis kergem kohanemise suhtes. Küll aga nõudis harjumist kahe lapsega tegelemine. Lysandraga ma sain ju nautida tissitamisi, lapsega koos magada ja lihtsalt olla, kusagile polnud kiire. Nüüd ma hommikuti palvetan, et Sannu ärkaks hea tujuga, ilma jonnita, ja et Mairold samal ajal magaks.. Siis saan rahulikult Lysandra ära toita. Tihti juhtub nii, et kaisutame veidi ja juba ärkab tüübik. Siis ma tissitan ja möllan ja Sannuga saame tunni või pooleteise pärast alles sööma. Õnneks on praegu palavad ilmad olnud ja Sannut see söök kohe nii väga ei huvita.

Kojutoomise komplektid: Piuks
Väga ilusad! Kahjuks korralikku pilti kollasest bodyst pole, sest see sai tellitud 50suurusele aga Mairold sündis 55cm pikana. Õnneks pükse ja mütsi sai rohkem kanda.
Suurepärased linasest riidest püksid: Sipster!

Enne beebi sündi saime juba Sannu uned kontrolli alla… Uinus ta 5-10 minutiga ja protestita. Nüüd läheb lõunal mingi 20-40 minutit ja õhtuti tunni jagu, et ta lõpuks magama jääks. Kõrvakuulmine on ka Sannul ära kadunud.. Olgu, seda nimetatakse valikuliseks kuulmiseks ja see ajab mind hulluks :D Pättusi tehakse omajagu, kõige rohkem just siis, kui Mairold sööb.. Siis ma ei saa ju keelama minna. Olen mõnel korral pidanud tüübiku söötmise pooleli jätma ja jooksma Sannut keelama, samal ajal siis hakkab härra voodil protestima, sest mis mõttes tõmmatakse lihtsalt tiss suust! Keelamist on üldse palju, sest suur õde suudab ikka väiksele vennale kannatusi tekitada. Olgu, see on megaarmas, et Sannu teda paitada tahab ja musitab igale poole, loeb varbad/sõrmed üle ja üritab nutvale vennale lutti anda… Aga siis ta teeb midagi sellist, et paneb kannaga näkku, võtab rinnust kinni, lööb lahtise käega näkku, näpistab ja üritab venda madratsina kasutada.. Ja see nullib selle armsuse ikka ära :D Kuidas ma siis saan enam-vähem rahulikult kutti toita? Ega see ideaalne pole aga sel hetkel käib meil muusikakanal, mida Sannu tihti kivis näoga vaatab. Eks ta suudab veidi lollusi ka teha aga üldiselt on ta siis rahulikult kas voodi peal, aknalaual või poolenisti voodi all ja vaatab telekat . Kui kopp väga ette saab, siis tuleb meid segama söömisel või läheb kööki laamendama. Õnneks ei pea ma nendega väga kaua üksi olema, sest palavate ilmade tõttu läheb Alari praktiliselt öösel (kella kolmeks) tööle ja Sannu lõunaunest ärkamise ajaks on ta juba kodus. Minule on praegu sellest väga palju abi. Nimelt on Mairoldi ärkveloleku ajad täis masseerimist, kiigutamist ja loksutamist, sest teda vaevavad gaasid. Olen teda nüüd üha rohkem pannud kõhuli magama, et tal need kergemini välja tuleks. Võtsin julguse kokku ka öösel teda kõhuli panema ja uned on veidi pikemad. Ja nüüd hiljuti ostsime Sannule ka uue voodi, loodetavasti on tema uned ka paremad varsti ja ta enam meie vahele ei tule. Paar korda tegi oma võrekas ka unesid hommikuni aga see oli siis, kui Alari Rootsis oli või ta kella poole 3st minema läks ja Sannu vist ei näinud põhjust issita meie voodisse tulla :D.

Tahab ka beebi olla :).

Pluti-pluti
Sest meil oligi ju ruumi üle :D.

Mairoldi esimene elukuu möödus siis harjudes uue elukorraldusega, gaasitades, masseerides, magades ja süües. Loodetavasti on teine elukuu produktiivsem, Sannu halastavam ja üldse võiks mingi rutiin tekkida, sest ma ise pole veel teps mitte harjunud. Ja möödas on lapse sünnist juba üle kuu aja! Peale beebi koju toomist hakkas Sannu rohkem küüsi närima ja näppe suhu toppima… arst ei näinud põhjust, et ei peaks lutti talle andma.. seega, peale mingi 2te kuud ilma lutita on Sannu nüüd väga veider suur laps lutiga :D. Küünte närimist oleme saanud vähemaks ja ta on rahulikum ka, eks näis kas jätab ise selle luti imemise ehk ära. Nüüd enam nii paaniliselt venna lutti ka ei taha. Tahab seda näppida, mulle tuua ja vennale suhu panna ja väga harva ka endale, aga no olukord on parem, kui enne.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s