beebiblogi

32 ja peale.

Ma olen jõudnud oma rasedusega kolmandasse trimestrisse ja teate sõbrad… raske on! Palju raskem, kui esimese rasedusega. Mu ämmaemanda arust mängib siin suurt rolli ka see, et laste vahed on väiksed ja sellest ka need vaevused. Mul juba mõnda aega puusad valutavad, üks puus ikka megalt. Ma olen nüüd vältinud parema külje peal magamist aga endiselt annab tunda. Lisaks tõmbab parem kann tihti krampi, kui ma midagi üritan näiteks laualt võtta vms. Siis vaagen on hirmus valus, kutt surub ikka sajaga. Ämmakas ka ütles, et esimene laps on alt laiali kõik lükanud ja nüüd teine lükkab veel :D. Kõlab naljakalt aga see valu naljakas pole :D. Põis on pidevalt valus, olgu seal paar tilka või pool põit, raske on liikuda, sest valus on. Kõige hullem on öösel, kui vetsu poole vaja liikuma hakata… oeh… tahaks oma keha tagasi juba! :D. Lähen nüüd paari päeva pärast ITKsse kinesioteipimisse, loodetavasti see siis leevendab mul neid puusa-, selja- ja vaagnaluuvalusid. Eks ma annan teada :D.

Nüüd olen ära vingunud, võib hakata muudest asjadest rääkima :D. Nimelt olen ma nii uhke, kui suur tüdruk juba Sannu on. Iga päev märkan uusi asju ja ta on mul nii tubli :). Eks on jonni ka, oleme jõudnud sinnamaani, kus keelamise peale visatakse ennast maha pikali ja hakatakse nutma. Kui ma tähele ei pane, siis nutt katkeb, tullakse visatakse mulle jalge ette maha ja hakatakse uuesti nutma… no et ma ikka näeks :D. Kõige hullem on ehk praegu magama minekuga. Kuna me elame kolmekesi ühes toas, siis paratamatu on see olnud, et Alaril telekas mängib, kui mina last magama panen. Enne ei seganud see nii hullult, küll aga nüüd. Siis on vaja keerutada ennast siia-sinna, telekat piiluda (isegi kui hääl on maas), lutti igale poole visata jne. Nüüd siis teeme nii, et kui Alari midagi tõesti vaadata tahab, läheb ta mul õe tuppa diivanile, kui nad sama asja on nõus vaatama. Kui ei, siis on telekas kinni ja Alari on niisama voodi peal ilus :). Mõned päevad oleme nii nüüd tegutsenud. Eelmise nädala alguses läks 1-1,5h magamapanekule, nüüd üks päev sain 45min hakkama, teine päev 35min. Hakkasin harjutama lõunauned ka Sannu enda võrekasse, päeval ta jääb 20-30min magama. Endiselt saan vaid mina teda magama panna… meie voodi ja Sannu voodi vahel on mingi meeter, vist isegi vähem. Ma tavaliselt laman voodis või istun, Alari minu selja taga, siis on kõik ok. AGA kui Alari istub voodi peal ja mina tema taga, siis Sannu hakkab nutma, tõuseb püsti ja keeldub pikali minemast, kui Alari seda teha üritab. Ma ei saa aru… oleme ka proovinud paar korda, et ma lähen teise tuppa ära… suutsin pool tundi kannatada seda nuttu ja läksin teda ikka ise magama panema, no ei suutnud seda kannatada :(. Peab veel mõned korrad proovima aga ma ei tea, kas ma suudan. Õudne lapsekasvataja olen, ei suuda tihti endale kindlaks jääda. Üritasin üks kord Sannut lutita lõunaunne panna… andsin lõpuks alla :D. Eks kõik tuleb vast omal ajal? Lisaks kui kutt peaks lutti tõmbama hakkama, siis ta nii kui nii tahab ju ka?

Nii suur tüdruk juba :).

Parem, kui poest ostetud kallis lelu :D.

Käisin siin mingi aeg selle raseduse jooksul teist korda glükoositaluvustestil. Esimene kord oli korras, samuti ka nüüd, jumal tänatud! Sel korral proovisin sidruni maitselist vedelikku, õnneks see läks paremini alla, kui apelsini oma. Näidud olid ka väga ilusad ja seekord ma pääsen enda torkimisest! :). Nüüd jääb vaid sünnitust oodata :D. Sannuga käisime ka arsti juures.. Kuna ta juba eelmisel suvel puugi sai ja ma ennast lolliks mõtlesin igast haigustest, siis otsustasin talle puugivaktsiini ära teha. Esimese süsti saigi ta nüüd siis kätte, maikuu keskel tuleb järgmine.

Mõned asjad peaks veel beebile ära ostma ja siis me oleme tema tulekuks valmis. Eks oleme praegu ka juba, sest voodi olemas, turvahäll olemas ja mingid riidedki.. aga no ilmselgelt on praegu liiga vara. Eelmine kord käisime 32nädalal pildistamas, seekord teeme pilte hiljem. Loodetavasti tuleb sealt midagi head, sest fotograafi me otseselt seekord ei palka, sõbranna katsetab meie peal oma oskusi, mis ta siin koolitustega omandanud on. Ja siis üritan ikka Sannut elus hoida ja teda lõbustada, ega minust väga hullu mängukaaslast praegu pole. Õues käies alati oigan, kui tuppa tuleme, sest ta ikka tahab sülle saada ja kiiku tõstmist jne. Vahel on vaja karjuv laps poriloigust tuppa ära tassida jne :D. Ostsin talle liumäe, pisikese… nüüd vähemalt toas mingi tegevus siis on, lisaks oma muudele mänguasjadele. Suvepaiku tahaks selle õue viia, siis saab õues ka lustida. Praegu lustib Sannu õues issiga murutraktoril, peaks ka õue sättima ennast :D. Ma olen nii kaua viilinud siia kirjutamisega, niiet kui mulle siin vaba hommik anti ja Alari ise lapsega õue läks, no ma pidin läpaka ikka lahti tegema :D. (aga ega ei tea, millal see postitus üles läheb, pildimaterjali tuleb ka ju panna :P.)

Esimene juuksuriskäik.

Kõik kolm tuleb korraga kokku panna :D.

Oii, kes seal on? :D.
Vahel saab kleidi ka selga :D.

Issil kevadtöödel abis :).

 

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s